Σε όμιλο μακριά από τους παραδοσιακούς της αντιπάλους κληρώθηκε στο νέο πρωτάθλημα η ομάδα βόλεϋ γυναικών του Παναθηναϊκού. Τα «φίνα κορίτσια» βρέθηκαν στον πρώτο όμιλο, όπου και θα κάνουν την πρεμιέρα τους στην Θεσσαλονίκη κόντρα στον Άρη.

Θυμίζουμε πως το νέο πρωτάθλημα της Volley League γυναικών θα πραγματοποιηθεί με νέο τρόπο διεξαγωγής όπου οι τρεις πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα δημιουργήσουν ένα νέο μίνι πρωτάθλημα έξι ομάδων απ' όπου θα αναδειχθεί και ο φετινός πρωταθλητής.   

Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα

Α' όμιλος: ΑΟ Θήρας, Παναθηναϊκός, Άρης, Μαρκόπουλο, Ηλυσιακός, Λαμία, Αμαζόνες

Β' όμιλος: Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Θέτιδα, Πανναξιακός, Πορφύρας, Αίαντας Ευόσμου, ΑΕΚ

Το πρώτο σερβίς είναι προγραμματισμένο για το διήμερο 10/11 Οκτωβρίου. 

Το πλήρες πρόγραμμα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α' ΟΜΙΛΟΥ - Α' ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική 10-11 Οκτωβρίου 2020       

Α.Σ. Άρης - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Ηλυσιακός Α.Ο. - Α.Ο. Μαρκοπούλου  Revoil
Α.Ο. Λαμίας 2013 - Α.Ο. Θήρας
Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - ΡΕΠΟ

2η Αγωνιστική 17-18 Οκτωβρίου 2020

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Α.Σ. Άρης
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ηλυσιακός Α.Ο.
Α.Ο. Μαρκοπούλου  Revoil - Α.Ο. Λαμίας 2013
ΡΕΠΟ - Α.Ο. Θήρας

3η Αγωνιστική 24-25 Οκτωβρίου 2020       

Ηλυσιακός Α.Ο.    - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Α.Ο. Λαμίας 2013 - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Α.Ο. Θήρας - Α.Ο. Μαρκοπούλου  Revoil
Α.Σ. Άρης - ΡΕΠΟ

4η Αγωνιστική 31 Οκτωβρίου - 1 Νοεμβρίου 2020       

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Α.Ο. Λαμίας 2013
Α.Σ. Άρης - Ηλυσιακός Α.Ο.
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Θήρας
ΡΕΠΟ - Α.Ο. Μαρκοπούλου  Revoil

5η Αγωνιστική 7-8 Νοεμβρίου 2020       

Α.Ο. Θήρας - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Α.Ο. Λαμίας 2013 - Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Ηλυσιακός Α.Ο. - ΡΕΠΟ

6η Αγωνιστική 11 Νοεμβρίου 2020     

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Α.Ο. Μαρκοπούλου  Revoil
Α.Σ. Άρης- Α.Ο. Θήρας
Ηλυσιακός Α.Ο. - Α.Ο. Λαμίας 2013
ΡΕΠΟ - Παναθηναϊκός Α.Ο.

7η Αγωνιστική 14-15 Νοεμβρίου 2020       

Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Θήρας - Ηλυσιακός Α.Ο.
Α.Ο. Λαμίας 2013 - ΡΕΠΟ

Β’ ΓΥΡΟΣ
               
8η Αγωνιστική 21-22 Νοεμβρίου 2020           

Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - Ηλυσιακός Α.Ο.
Α.Ο. Θήρας - Α.Ο. Λαμίας 2013
ΡΕΠΟ - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες

9η Αγωνιστική 28-29 Νοεμβρίου 2020       

Α.Σ. Άρης - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Ηλυσιακός Α.Ο.    - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Α.Ο. Λαμίας 2013 - Α.Ο. Μαρκοπούλου  Revoil
Α.Ο. Θήρας - ΡΕΠΟ

10η Αγωνιστική 5-6 Δεκεμβρίου 2020       

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Ηλυσιακός Α.Ο.
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Λαμίας 2013
Α.Ο. Μαρκοπούλου  Revoil - Α.Ο. Θήρας
ΡΕΠΟ - Α.Σ. Άρης

11η Αγωνιστική 12-13 Δεκεμβρίου 2020       

Α.Ο. Λαμίας 2013 - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Ηλυσιακός Α.Ο.    - Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Θήρας - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - ΡΕΠΟ

12η Αγωνιστική 19-20 Δεκεμβρίου 2020   

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Α.Ο. Θήρας
Α.Σ. Άρης - Α.Ο. Λαμίας 2013
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Μαρκοπούλου  Revoil
ΡΕΠΟ - Ηλυσιακός Α.Ο.

13η Αγωνιστική 23-24 Ιανουαρίου 2021

Α.Ο. Μαρκοπούλου  Revoil - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Α.Ο. Θήρας - Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Λαμίας 2013 - Ηλυσιακός Α.Ο.
Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΡΕΠΟ

14η Αγωνιστική 30-31 Ιανουαρίου 2021       

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Α.Σ. Άρης - Α.Ο. Μαρκοπούλου  Revoil
Ηλυσιακός Α.Ο.    - Α.Ο. Θήρας
ΡΕΠΟ - Α.Ο. Λαμίας 2013

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β' ΟΜΙΛΟΥ - Α' ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική 10-11 Οκτωβρίου 2020       

Α.Π.Σ. Αίας - Α.Ε.Κ.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Σ.Π. Θέτις - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - ΡΕΠΟ

2η Αγωνιστική 17-18 Οκτωβρίου 2020       

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Α.Π.Σ. Αίας
Α.Ε.Κ. - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Σ.Π. Θέτις
ΡΕΠΟ - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

3η Αγωνιστική 24-25 Οκτωβρίου 2020       

Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Α.Σ.Π. Θέτις - Α.Ε.Κ.
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Π.Σ. Αίας - ΡΕΠΟ

4η Αγωνιστική 31 Οκτωβρίου – 1 Νοεμβρίου 2020           

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Α.Σ.Π. Θέτις
Α.Π.Σ. Αίας - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Α.Ε.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
ΡΕΠΟ - Π.Α.Ο.Κ.

5η Αγωνιστική 7-8 Νοεμβρίου 2020           

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Α.Σ.Π. Θέτις - Α.Π.Σ. Αίας
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Κ.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - ΡΕΠΟ

6η Αγωνιστική 11 Νοεμβρίου 2020           

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Π.Σ. Αίας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Α.Σ.Π. Θέτις
ΡΕΠΟ - Α.Ε.Κ.

7η Αγωνιστική 14-15 Νοεμβρίου 2020           

Α.Ε.Κ. - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Π.Σ. Αίας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Α.Σ.Π. Θέτις - ΡΕΠΟ
           
Β’ ΓΥΡΟΣ           
       
8η Αγωνιστική 21-22 Νοεμβρίου 2020           

Α.Ε.Κ. - Α.Π.Σ. Αίας
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Σ.Π. Θέτις
ΡΕΠΟ - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.

9η Αγωνιστική 28-29 Νοεμβρίου 2020           

Α.Π.Σ. Αίας - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Α.Ε.Κ.
Α.Σ.Π. Θέτις - Π.Α.Ο.Κ.
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - ΡΕΠΟ

10η Αγωνιστική 5-6 Δεκεμβρίου 2020       

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Α.Ε.Κ. - Α.Σ.Π. Θέτις
Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
ΡΕΠΟ - Α.Π.Σ. Αίας

11η Αγωνιστική 12-13 Δεκεμβρίου 2020           

Α.Σ.Π. Θέτις - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Α.Π.Σ. Αίας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Κ.
Π.Α.Ο.Κ. - ΡΕΠΟ

12η Αγωνιστική 19-20 Δεκεμβρίου           

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Α.Π.Σ. Αίας - Α.Σ.Π. Θέτις
Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ.
ΡΕΠΟ - Α.Ο.Φ. Πορφύρας

13η Αγωνιστική 23-24 Ιανουαρίου 2021       

Π.Α.Ο.Κ. - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Π.Σ. Αίας
Α.Σ.Π. Θέτις - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Α.Ε.Κ. - ΡΕΠΟ

14η Αγωνιστική 30-31 Ιανουαρίου 2021           

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Α.Ε.Κ.
Α.Π.Σ. Αίας - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
ΡΕΠΟ - Α.Σ.Π. Θέτις

Βρείτε μας στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram