Το πλήρες πρόγραμμα του πρωταθλήματος της δεύτερης κατηγορίας βόλεϊ γυναικών (Pre League), στην οποία συμμετέχει και ο Παναθηναϊκός, έγινε γνωστό μετά την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΠΕ το μεσημέρι της Παρασκευής (20/7).

Το «τριφύλλι» το οποίο όπως έχετε ενημερωθεί από το greencorner.gr έχει κάνει σημαντικές μεταγραφικές κινήσεις προκειμένου να επιστρέψει άμεσα στην Α1, την πρώτη αγωνιστική θα φιλοξενήσει τον ΠΑΟΚ στο πρώτο ντέρμπι της σεζόν,  ενώ την 8η αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί ο αγώνας κόντρα στην ΑΕΚ. 

Ολόκληρο το πρόγραμμα της Pre League

1η αγωνιστική (20-21 Οκτωβρίου)

ΦΟ Βριλησσίων - ΑΟ Λαμίας 2013
Ηρακλής Κηφισιάς - ΓΑΣ Μεσσαράς
Πανιώνιος - ΑΟ Αιγάλεω
Άρτεμις Κορυδαλλού - ΑΕΚ
ΧΑΝΘ - ΖΑΟΝ
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ

2η αγωνιστική (27-28 Οκτωβρίου)

Παναθηναϊκός - ΦΟ Βριλησσίων
ΑΟ Λαμίας - Ηρακλής Κηφισιάς
ΓΑΣ Μεσσαράς - Πανιώνιος
ΑΟ Αιγάλεω - Άρτεμις Κορυδαλλού
ΑΕΚ - ΧΑΝΘ
ΠΑΟΚ - ΖΑΟΝ

3η αγωνιστική (3-4 Νοεμβρίου)

Ηρακλής Κηφισιάς - Παναθηναϊκός
Πανιώνιος - ΑΟ Λαμίας
Άρτεμις Κορυδαλλού - ΓΑΣ Μεσσαράς
ΧΑΝΘ - ΑΟ Αιγάλεω
ΖΑΟΝ - ΑΕΚ
ΦΟ Βριλησσίων - ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου)

Παναθηναϊκός - Πανιώνιος
ΦΟ Βριλησσίων - Ηρακλής Κηφισιάς
ΑΟ Λαμίας - Άρτεμις Κορυδαλλού
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΧΑΝΘ
ΑΟ Αιγάλεω - ΖΑΟΝ
ΠΑΟΚ -ΑΕΚ

5η αγωνιστική (17-18 Νοεμβρίου)

Άρτεμις Κορυδαλλού - Παναθηναϊκός
Πανιώνιος - ΦΟ Βριλησσίων
ΧΑΝΘ - ΑΟ Λαμίας
ΖΑΟΝ - ΓΑΣ Μεσσαράς
ΑΕΚ - ΑΟ Αιγάλεω
Ηρακλής Κηφισιάς - ΠΑΟΚ

6η αγωνιστική (24-25 Νοεμβρίου)

Παναθηναϊκός - ΧΑΝΘ
ΦΟ Βριλησσίων - Άρτεμις Κορυδαλλού
Ηρακλής Κηφισιάς - Πανιώνιος
ΑΟ Λαμίας - ΖΑΟΝ
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΕΚ
ΠΑΟΚ - ΑΟ Αιγάλεω

7η αγωνιστική (1-2 Δεκεμβρίου)

ΖΑΟΝ - Παναθηναϊκός
ΧΑΝΘ - ΦΟ Βριλησσίων
Άρτεμις Κορυδαλλού - Ηρακλής Κηφισιάς
ΑΕΚ - ΑΟ Λαμίας
ΑΟ Αιγάλεω - ΓΑΣ Μεσσαράς
Πανιώνιος - ΠΑΟΚ

8η αγωνιστική (8-9 Δεκεμβρίου)

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ
ΦΟ Βριλησσίων - ΖΑΟΝ
Ηρακλής Κηφισιάς - ΧΑΝΘ
Πανιώνιος - Άρτεμις Κορυδαλλού
ΑΟ Λαμίας - ΑΟ Αιγάλεω
ΠΑΟΚ - ΓΑΣ Μεσσαράς

9η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)

ΑΟ Αιγάλεω - Παναθηναϊκός
ΑΕΚ - ΦΟ Βριλησσίων
ΖΑΟΝ - Ηρακλής Κηφισιάς
ΧΑΝΘ - Πανιώνιος
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΟ Λαμίας
Άρτεμις Κορυδαλλού - ΠΑΟΚ

10η αγωνιστική (22-23 Δεκεμβρίου)

Παναθηναϊκός - ΓΑΣ Μεσσαράς
ΦΟ Βριλησσίων - ΑΟ Αιγάλεω
Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΕΚ
Πανιώνιος - ΖΑΟΝ
Άρτεμις Κορυδαλλού - ΧΑΝΘ
ΠΑΟΚ - ΑΟ Λαμίας

11η αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)

ΑΟ Λαμίας - Παναθηναϊκός
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΦΟ Βριλησσίων
ΑΟ Αιγάλεω - Ηρακλής Κηφισιάς
ΑΕΚ - Πανιώνιος
ΖΑΟΝ - Άρτεμις Κορυδαλλού
ΧΑΝΘ - ΠΑΟΚ

12η αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)

ΑΟ Λαμίας - ΦΟ Βριλησσίων
ΓΑΣ Μεσσαράς - Ηρακλής Κηφισιάς
ΑΟ Αιγάλεω - Πανιώνιος
ΑΕΚ - Άρτεμις Κορυδαλλού
ΖΑΟΝ - ΧΑΝΘ
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός

13η αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)

ΦΟ Βριλησσίων - Παναθηναϊκός
Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΟ Λαμίας
Πανιώνιος - ΓΑΣ Μεσσαράς
Άρτεμις Κορυδαλλού - ΑΟ Αιγάλεω
ΧΑΝΘ - ΑΕΚ
ΖΑΟΝ - ΠΑΟΚ

14η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)

Παναθηναϊκός - Ηρακλής Κηφισιάς
ΑΟ Λαμίας - Πανιώνιος
ΓΑΣ Μεσσαράς - Άρτεμις Κορυδαλλού
ΑΟ Αιγάλεω - ΧΑΝΘ
ΑΕΚ - ΖΑΟΝ
ΠΑΟΚ - ΦΟ Βριλησσίων

15η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)

Πανιώνιος - Παναθηναϊκός
Ηρακλής Κηφισιάς - ΦΟ Βριλησσίων
Άρτεμις Κορυδαλλού - ΑΟ Λαμίας
ΧΑΝΘ - ΓΑΣ Μεσσαράς
ΖΑΟΝ - ΑΟ Αιγάλεω
ΑΕΚ - ΠΑΟΚ

16η αγωνιστική (16-17 Φεβρουαρίου)

Παναθηναϊκός - Άρτεμις Κορυδαλλού
ΦΟ Βριλησσίων - Πανιώνιος
ΑΟ Λαμίας - ΧΑΝΘ
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΖΑΟΝ
ΑΟ Αιγάλεω - ΑΕΚ
ΠΑΟΚ - Ηρακλής Κηφισιάς

17η αγωνιστική (23-24 Φεβρουαρίου)

ΧΑΝΘ - Παναθηναϊκός
Άρτεμις Κορυδαλλού - ΦΟ Βριλησσίων
Πανιώνιος - Ηρακλής Κηφισιάς
ΖΑΟΝ - ΑΟ Λαμίας
ΑΕΚ - ΓΑΣ Μεσσαράς
ΑΟ Αιγάλεω - ΠΑΟΚ

18η αγωνιστική (2-3 Μαρτίου)

Παναθηναϊκός - ΖΑΟΝ
ΦΟ Βριλησσίων - ΧΑΝΘ
Ηρακλής Κηφισιάς - Άρτεμις Κορυδαλλού
ΑΟ Λαμίας - ΑΕΚ
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΟ Αιγάλεω
ΠΑΟΚ - Πανιώνιος

19η αγωνιστική (9-10 Μαρτίου)

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός
ΖΑΟΝ - ΦΟ Βριλησσίων
ΧΑΝΘ - Ηρακλής Κηφισιάς
Άρτεμις Κορυδαλλού - Πανιώνιος
ΑΟ Αιγάλεω - ΑΟ Λαμίας
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΠΑΟΚ

20η αγωνιστική (16-17 Μαρτίου)

Παναθηναϊκός - ΑΟ Αιγάλεω
ΦΟ Βριλησσίων - ΑΕΚ
Ηρακλής Κηφισιάς - ΖΑΟΝ
Πανιώνιος - ΧΑΝΘ
ΑΟ Λαμίας - ΓΑΣ Μεσσαράς
ΠΑΟΚ - Άρτεμις Κορυδαλλού

21η αγωνιστική (23-24 Μαρτίου)

ΓΑΣ Μεσσαράς - Παναθηναϊκός
ΦΟ Βριλησσίων - ΑΕΚ
Ηρακλής Κηφισιάς - ΖΑΟΝ
Πανιώνιος - ΧΑΝΘ
ΑΟ Λαμίας - ΓΑΣ Μεσσαράς
ΠΑΟΚ - Άρτεμις Κορυδαλλού

22η αγωνιστική (30-31 Μαρτίου)

Παναθηναϊκός - ΑΟ Λαμίας
ΦΟ Βριλησσίων - ΓΑΣ Μεσσαράς
Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΟ Αιγάλεω
Πανιώνιος - ΑΕΚ
Άρτεμις Κορυδαλλού - ΖΑΟΝ
ΠΑΟΚ - ΧΑΝΘ